Historisk sus med byvandring i Brumunddal
Brumunddal torg, lørdag 28.mai kl. 12.00 - 14.00
Velkommen til en dag med historisk sus når Furnes historielag inviterer til byvandring i Brumunddal.
Velkommen til en dag med historisk sus når Furnes historielag inviterer til byvandring i Brumunddal.
Halvard Olestad og Rune Holme fra den syngende og historiefortellende trioen «3 Skruer» gjester Moelv torg med sang og artige historier fra Moelv og omegn.
Velkommen til loppemarked i gågata og sirkusshow og sirkusskole med Mr. Toons på torget i Brumunddal.
Det er frivillighetens år, og vi har så mange lokale lag og foreninger som gjør en fantastisk innsats i omgivelsene våre. Denne lørdagen er Norsk Folkehjelp Moelv og omegn på plass med aktiviteter på torget i Moelv.
God stemning og høy allsangfaktor er garantert i vente når Bernt Torp spiller opp til konsert på Moelv Torg. Her blir det kjente og kjære klassikere – så stem i og syng med den stemmen du har!
Brumunddal Brass gjentar fjorårets suksess med korpsfestival på torget. Ringsaker Janitsjar, Brumunddal gutte- og jentemusikk, Furnes musikkkorps og Nes Musikkforening er blant korpsene som sammen med Brumunddal Brass er festivalklare på torget denne lørdagen.
Vi får besøk av selveste Mr. Toons på Moelv torg lørdag 18. juni. Mr. Toons er en entertainer som skaper magisk stemning og varter opp med morsomme ablegøyer. Passer godt for barn fra 2 - 12 år.
Kom og bli med på en morsom dag!
Ringsaker kommune inviterer til storstilt familiekonsert med selveste Hedmarken Symfoniorkester på torget i Brumunddal.
Velkommen!
Velkommen til vandring langs Præstvegen - fra Veldre kirke til Ringsaker kirke. Det blir guiding undervegs. Turleder er kultursjef Asle Berteig og lokale kjentmenn er Fridthjof Tokstad Platou og Amund Bø.
Ringsaker kommune ønsker velkommen til sankthansfeiring med bålbrenning og konsert i Mjøsparken.
Velkommen til Santkthansfeiring i Moelv! Fjorårets sankthansfeiring med bålbrenning i Moelv båthavn og underholdning «rækanes på ei fjøl» langs Mjøsa, ble en stor suksess. Derfor blir det feiring på samme vis i år!
Grillsesongen er i gang og mange barn elsker jo pølser. Men, kjøper vi de beste pølsene til barna våre? For hvilke pølser liker barn best? Og hvordan smaker egentlig de forskjellige pølsene? Lørdag 25. juni er det Barnas grillpølsefestival på torget i Brumunddal. Her møtes et smakspanel av barn for å kåre barnas egen grillpølse-favoritt.
«Sommer i Prøysen» er i gang i Ringsaker og vi inviterer til Prøysen-underholdning på torget. Hit kommer formidlere fra Prøysenhuset med musikalske smakebiter fra festivalprogrammet.
Buttekvern seniordans er tilbake med gladstemning og svinger seg på torget. Helt siden åpningen av torget i 2013 har seniordanserne danseglede vært en tradisjon på torget i Brumunddal.
Modølen Jørn Kjonerud bringer helt nye låter på norsk til torgs i Brumunddal denne lørdagen. Kjonerud har med seg Bjørnar Sleppen på trommer, Tom Arne Olsen på bass, samt gjøvikenseren Rodmar Johansen som også vil synge noen låter.
Ulf Storbekk og Rune Holme setter sommerstemninga med kjente og kjære visesanger og engelske poplåter på torget i Brumunddal.
Søstrene Lill Regine og Christiane Skaug, sammen med Henning Ramseth lager sommerstemning på torget i Brumunddal. Ringsaker kommune byr småkonserter på torget i hele juli. Hver lørdag har du mulighet til å få med deg lokale artister som skaper sommerstemning på torget vårt i Brumunddal.
Jørn Kjonerud bringer helt nye låter på norsk til Moelv Torg denne lørdagen. Dette blandet med andre ting gitaristen, låtskriveren og vokalisten fra Moelv har vært med på gjennom en lang karriere, er også i vente. I bandet har han med seg Vidar Tyriberget og Finn Andresen.