Arashi (Sakata/Berthling/Nilssen-Love)

Den legendariske Japanske musikeren Akira Sakata kommer til Tangen for første gang. I bandet Arashi har han med seg den norske trommeslageren Paal Nilssen-Love og den svenske bassisten Johan Berthling, begge med vesentlige internasjonale meritter.
Arashi betyr «storm» på Japansk. Akira Sakata er en legende innen fri improvisert musikk/frijazz og i en alder av nå 80, så spiller han bedre enn før, sterkere enn før og er fortsatt en vulkan bak saksofonen. Han bruker også stemmen og siterer iblant gamle Japanske eventyr på en meget dramaturgisk måte. Ingen konsert med Arashi er lik den andre.
Johan Berthling og Paal Nilssen-Love har spilt sammen siden de var i sine unge 20. Johan er også kjent gjennom trioen FIRE!, Nacka Forum og mange flere band. Han er klippen i Arashi. Paal burde ikke trenge mye introduksjon, annet at han er en meget energisk trommeslager som gir alt av blod og svette på alle konserter han gjør, og det er ikke få.
Tangen blir neppe det samme etter dette!
Akira Sakata - Altsax, klarinet, stemme
Johan Berthling - Kontrabass
Paal Nilssen - Love - trommer & Perkusjon
Sted
Børsen KulturhusKontakt
Tlf.: 91638074 Nettside