Endret trafikkflyt på Mørkvedfeltet

På grunn av arbeid på ledningsnettet er Nerkvernvegen stengt mellom Spurvestien og Kongsvegen, dette medfører også stenging av Kongsvegen. Trafikken er ledet over på andre veger i boligområdet. Dette betyr at det vil kunne være økt trafikk på veger der barn som går til Mørkved skole ferdes.

Følgende tiltak er satt inn:

  • Fotgjengere som normalt går langs Kongsvegen blir ledet inn Spurvestien mens Kongsvegen er stengt. Spurvestien er skiltet kun kjøring til eiendommene og gangtrafikk for å gjøre denne tryggere som en gangrute.
  • Biltrafikk fra sentrum skiltes ned Vogngutua inn på Parkvegen til Møllerstuvegen, og opp igjen til Kongsvegen.
  • Biltrafikk som kommer fra Furnesvegen skiltes inn Østgårdsvegen til Kongelholgutua og videre ned til Kongsvegen.

Saneringsarbeidet pågår fra krysset Spurvestien/Nerkvernvegen til krysset Kongsvegen/Nerkvernvegen, og skal være ferdigstilt innen 10. oktober.

Arbeidet inngår som et ledd i Ringsaker kommune sitt løpende arbeid med sanering av vann og avløp, og bidrar til å tilpasse ledningsnettet for et våtere klima.

Sist oppdatert

Kartutsnitt som viser omkjøringsveg

Biltrafikk fra sentrum skiltes ned Vogngutua inn på Parkvegen til Møllerstuvegen, og opp igjen til Kongsvegen.

Kartutsnitt som viser omkjøringsveg

Biltrafikk som kommer fra Furnesvegen skiltes inn Østgårdsvegen til Kongelholgutua og videre ned til Kongsvegen.